Stěhovací firma

Víte o tom, že se budete stěhovat a také víte, kdy to bude? V tom případě nenechávejte nic na poslední chvíli. Pokud chcete, aby vám při stěhování pomáhala stěhovací firma, měli byste si její služby domluvit alespoň měsíc předem. Dopředu byste však měli začít řešit i jiné věci.

Před tím, než k vám přijede stěhovací firma, byste si měli zabalit kufr, ve kterém budete mít vše, co budete potřebovat několik prvních pár dní po stěhování. Díky tomu vás nebude v novém domě či bytu čekat hledání oblečení, zubního kartáčku nebo třeba kartáče na vlasy.

Určete si, kam budete vše umisťovat

V novém bytě si určete, kam budete chtít vše přestěhované umístit. Vyhnete se tak problémům s tím, že budete chodit v interiéru plném krabic. Na sbalené věci si tedy vyhraďte dostatek místa. Může to být klidně i celá místnost, pokud budete mít prostor navíc. Pak můžete krabice roznést do konkrétních pokojů, kam patří. Tam je poté v klidu vybalíte.

Zabalte vše nepotřebné

Pokud jste právě uprostřed balení, měli byste si pořádně promyslet, čím začnete. Co budete balit jako první – a na co se zaměříte později? Ze všeho nejdříve se pusťte do balení věcí, které nebudete potřebovat do doby, než se budete opravdu stěhovat. Do těchto věcí patří třeba knihy, oblečení, dekorace či elektronika.

Vše pořádně označte

Abyste se vyhnuli problémům s tím, že nebudete vědět, co se ve které krabici nachází, byste je měli všechny důkladně označit. Na všechny krabice si napište, do které místnosti patří. Dále pak přidejte informaci o tom, co se v každé z nich nachází. Křehké věci zabalte do novin a bublinkové folie.

Stěhovací firma vám pomůže s likvidací nepotřebného

Stěhování je pravou příležitostí k tomu, abyste se zbavili všeho nepotřebného, co jste doma za posledních pár let nashromáždili. Nemusíte se zbavovat všeho, co doma máte, minimálně však vše důkladně projděte a protřiďte. Staré hračky můžete darovat do dětského domova, oblečení matkám v azylovém domě, starý nábytek, které je v dobrém stavu, ještě dobře poslouží v jiné domácnosti.

Stěhovací firma jako první ruka při stěhování

Den, během kterého se budete stěhovat, by měl probíhat co nejvíce v klidu. Pokud vám bude během stěhování pomáhat stěhovací firma, měli byste mít v den stěhování přichystané vše, co se bude stěhovat. Rozdíl je však v tom, zda balíte sami, nebo pokud vám bude pomáhat firma kromě stěhování i s balením.

Jak vybalovat v novém?

Na vybalování v novém domově si dopřejte dostatek času. Všechny krabice dejte do pokojů, v nichž budou věci z nich uskladněné. Potom je vybalujte rovnou tam, kam patří.