Jak vyklidit půdu

Koupili jste si starý dům a na půdě jste našli nepořádek po předchozích majitelích? Nebo jste se rozhodli využít půdních prostor pro rozšíření svého bydlení? Anebo jen chcete mít pořádek ve svém domovu? Ať už se vás týká jakákoliv z těchto variant, dnes vám dáme několik tipů na to, jak vyklidit půdu.

Zjistěte, co všechno se na půdě skrývá. A vše roztřiďte

Také vás při pohledu na půdu vašeho domu chytá záchvat paniky? Není divu. Pokud jste si koupili dům po někom jiném, je velká šance, že na půdě nechali předchozí majitelé vše, co tam bylo. Možná přidali předchozí majitelé navíc i to, co se jim nechtělo tahat do jejich nového domova. V případě, že máte dům po svých prarodičích, bude jistě situace hodně podobná. Nebo jste snad do svého domova některé zbytečnosti nanosili vy sami?

Pokud jste se rozhodli, že je právě ten pravý čas na vyklízení vaší půdy, ze všeho nejdříve byste měli zjistit, co vše se na ní ukrývá. Ne vše, co na ní najdete, je určeno rovnou k vyhození. Obzvlášť ve chvílích, kdy má dům dlouhou historii, je velká šance, že narazíte na „poklad“. Proto vše, co na půdě najdete, roztřiďte a zkontrolujte. Oblečení, které je v dobrém stavu, můžete darovat milovnici vintage stylu, nikdy však nepřechovávejte to, co je v opravdu špatném stavu. Kdybyste si nechali vše, co na půdě máte, nikdy byste ji pořádně nevyklidili.

Jak vyklidit půdu? Nechte si přistavit kontejner

Ačkoliv se jistě najde dost toho, co byste si chtěli nechat, většinu obsahu vaší půdy budete chtít jistě zlikvidovat. V těchto chvílích je nejjednodušším řešením objednání kontejneru, do kterého můžete vše bez potíží naložit a poté nechat odvézt do sběrného dvora. V případě, že byste chtěli vše vozit v dodávce či na vozíku u auta, byste půdu vyklízeli opravdu dlouho. Pokud budete objednávat kontejner, nezapomeňte zajistit prostor, kde bude kontejner umístěn.

Ne vše je potřeba vyhodit

Ne všechno, co na půdě najdete, je třeba hned vyhodit. Jistě najdete i krásné retro kousky či starožitnosti, které můžete zrenovovat a využívat, nebo je můžete prodat. Někdo si zamiluje porcelán po babičce, někdo najde kupce obrazů, které na půdě měl váš dědeček. Možností je spousta.

Nebojte se požádat o pomoc

V případě, že víte, jak vyklidit půdu, ale víte i to, že to sami nedokážete, nemějte strach zavolat si pomoc. Pokud nemůže nikdo z rodiny či vašich přátel, využijte služeb Super stěhováka. Přijdeme, zkontrolujeme situaci a pomůžeme vám. Náš tým se skládá z profesionálů, kteří tuto práci rádi udělají za vás.