Mezinárodní stěhování Praha

Bydlení v zahraničí je snem nejednoho z nás. Může jít o úžasnou příležitost poznávat nový jazyk, kulturu, ale i lidi. Ať už do zahraničí vycestujete za jakoukoliv příležitostí, vždy získáte cenné zkušenosti, které vám nikdo nevezme. Pokud ale chcete, aby takové stěhování proběhlo co nejsnáze, bez jakýchkoliv zbytečných potíží, rádi bychom vám nabídli služby mezinárodní stěhování Praha naší společnosti Super Stěhovák.

Mezinárodní stěhování Praha

Pokud to se stěhováním do zahraničí myslíte opravdu vážně, nebudete muset jen sbalit to, co máte přímo ve svém domě či bytu. Budete muset zařídit i několik důležitých formalit. Pokud nechcete nic zapomenout, postupujte podle našeho návodu, který vám může posloužit jako pomyslný tahák při tom, co vše je třeba zařídit. Mezinárodní stěhování Praha vám rád pomůže.

Zajistěte si – Pojištění – zejména zdravotní

Před tím, než odjedete do zahraničí, se budete muset odhlásit od českého zdravotního pojištění. To však můžete udělat jen v případě dlouhodobého pobytu v zahraničí, to znamená minimálně půl roku. Tento půlrok pak musí být bez jakéhokoliv přerušení. Po přestěhování si budete muset vyřešit pojištění v nové zemi a zákon dvojí pojištění nepovoluje. Tento přechod mezi dvěma pojištěními by však měl být co nejvíce plynulý. To znamená, že nemůžete být nepojištěnou osobou ani na jeden den. Co se týče pojištění v zahraničí, tam musíte mít pojištění vyřešené během celého vašeho pobytu.

Podmínky pro získání pojištění v dané zemi si zjistěte předem. V případě, že budete mít v zahraničí práci, měl by za vás pojištění řešit nový zaměstnavatel. Co se týče sociálního pojištění, od toho vás odhlásí váš bývalý zaměstnavatel. V případě, že jste OSVČ, je odhlášení pouze na vás. V zahraničí vám sociální pojištění vzniká automaticky při registraci u zdravotní pojišťovny.

Účet v bance

Myslíte to s bydlením v zahraničí vážně? V tom případě byste se neměli rozmýšlet nad tím, zda budete v zahraničí platit kartou či hotovostí, ale nad tím, jaký účet si vytvoříte v zahraničí. Pokud budete mít český účet a budete si vybírat v zahraničí, můžete na poplatcích zaplatit i více než 100 korun. Za pravidelný měsíční poplatek můžete mít výběry zdarma, i tak ale zaplatíte právě na tomto měsíčním poplatku. Co se týče platby kartou, zde se vše řídí kurzem banky. Proto se za nejrozumnější jeví účet vytvořený v dané zemi.

Korespondenci a poštu

Co se týče pošty, můžete si ji nechat přeposílat na jinou adresu. V případě doporučené pošty se však může vyjevit problém. V případě, že si zaplatíte měsíční poplatek, si můžete poštu nechat přeposílat do virtuální kanceláře, kde se všechna pošta převede do digitální podoby a zašle e-mailem. Zprávy od právních objektů si můžete nechat zasílat do datové schránky.

Úřady

Datová schránka vám pomůže i s komunikací s úřady. Můžete přes ni podávat nejrůznější formuláře. Pokud jste podnikatelem, musíte podávat daňová přiznání právě skrze datovou schránku a elektronický podpis. Daně však platíte tam, kde pracujete.

Energie a domácnost

Při stěhování nezapomeňte odhlásit veškeré energie, k nimž jste přihlášeni. Dále podejte žádost o ukončení smlouvy na internet apod. Zrušte si poplatky za popelnice, rozhlas a televizi.