Vyklízení bytů po zemřelém člověku

Každé úmrtí je smutné. Bohužel, úmrtí v rodině je ještě tragičtější událostí. Nejen, že musíte zařídit pohřeb, navíc musíte vyklidit byt, ve kterém zemřelý bydlel. Pokud nevíte, co vyklízení bytů po zemřelém obnáší, Super Stěhovák vám rád poradí. A to vše s ohledem na současnou legislativu.

Legislativa a vyklízení bytů po zemřelém

V případě, že byl byt v osobním vlastnictví zemřelého, nebudete muset řešit téměř nic. Horší je to v případě, že zemřelý bydlel v nájmu. V tomto případě budete muset byt vyklidit co nejdříve, protože je téměř jisté, že bude majitel bytu na jeho vyklizení spěchat. Nikoho v tomto případě neobměkčí, že se vám do vyklízení bytů po zemřelém nechce. V případě, že je byt v osobním vlastnictví, můžete si postup vyklízení bytů po zemřelém určit sami. Jestliže jde o pronajímaný byt, domluvte si v rodině, kdy a kdo se do vyklízení pustí.

Co se týče legislativy, v případě pronájmu padá povinnost na vyklízení bytu na dědice. Ten by pak neměl s vyklízením bytu otálet, protože by pronajímatel mohl vznést i žalobu u soudu. A do takovýchto problémů se jistě dostat nechcete. Proto povolejte zbytek rodiny a vše udělejte spolu. Bude to rychlejší a méně psychicky náročné. Je však možné, že žádný dědic ani nebude známý. V tomto případě, že se dědic neobjeví ani po půl roce, může byt vyklidit pronajímatel. Je jen na něm, co s věcmi udělá. Pokud bude chtít, může věci i prodat.

Nezapomeňte všechen majetek důkladně protřídit

Možná půjde o nepříjemnou činnost, i tak se ale snažte všechen majetek, který se v bytě nachází, důkladně protřídit. Je dost možné, že každý z rodiny najde v bytě něco, co ho se zemřelým spojovalo. Něco, k čemu má určitou citovou vazbu. U dalších věcí, které jsou v dobrém stavu, ale brát si je vy sami nechcete, můžete tyto věci darovat nebo prodat jinam. Knihy můžete dát do antikvariátu, oblečení na charitu apod. Poté můžete zavolat Super Stěhováka, aby vám pomohl s likvidací zbytku věcí.

Super Stěhovák vám rád pomůže

Poté, co v bytu nezůstane nic, co byste si chtěli nechat, můžete zavolat stěhovací firmu. Naše firma pak přijede, všechen zbylý majetek naloží, odveze a zlikviduje za vás. Před tím, než byt přijedeme vyklidit, jej může navštívit náš technik, který vypočítá cenu, za kterou bude majetek zlikvidován. Případně nám byt můžete důkladně nafotit. My vám pak stanovíme harmonogram prací, ale i konečnou cenu.