Vyklízení nemovitostí

Vyklízení nemovitostí s sebou vždy přináší i spoustu starostí a práce. Víte, jak při vyklízení nemovitostí postupovat? A jak zlikvidovat to, co již v nemovitosti nechcete? Pokud jste si odpověděli, že nevíte, sledujte naše rady. Poradíme vám, jak postupovat při vyklízení nemovitostí.

Vyklízení nemovitostí – soukromé prostory

Před tím, než se pustíte do vyklízení soukromé nemovitosti, kam patří třeba byt, dům, sklep či půda, byste si měli vytvořit plán, podle kterého budete postupovat. Ze všeho nejdříve se ujistěte v tom, co všechno si budete chtít nechat. Určete si však i to, co budete chtít vyhodit. Úplně nejvhodnější je vytvořit si seznam a podle toho poté striktně postupovat. To, jak moc nemovitost vyklidíte, ovlivňuje i to, jak s nemovitostí budete dále zacházet. Před rekonstrukcí či prodejem ji budete chtít vyklidit úplně. V případě důkladného vyklizení budete muset uvést do dobrého stavu i sklep či půdu. V tomto případě je dobré zamyslet se i nad případnou desinfekcí či deratizací.

Pokud plánujete svůj byt či dům poskytovat nájemníkům, měli byste se zaměřit i na nejrůznější opravy tak, aby byla nemovitost v co nejlepším stavu. Patří sem například vyčištění koberců, mytí oken, podlah, vymalování. V některých případech je třeba i náročnějších oprav. V případě, že nechcete prostor vyklízet sami, můžete si na pomoc pozvat i nás. Super Stěhovák vám pomůže jak s vyklízením, tak i s odvozem a likvidací odpadu. Někdy není od věci pozvat si domů odborníka, který vám poradí, zda se u vás doma neskrývá poklad, který má svoji hodnotu.

Vyklízení nemovitostí – komerční prostory

Každé vyklízení nemovitostí, které fungují jakožto komerční objekty či instituce, pro vás budou představovat výzvu v podobě velkého objemu práce, tím pádem i starostí. V těchto případech je lepší kontaktovat odborníka ihned. Sice půjde o cenově nákladnější vyklízení nemovitosti, na druhou stranu si ušetříte spoustu času i starostí. V případě, že se o vyklízení postará kvalifikovaná firma, vy nebudete muset svůj provoz téměř nijak výrazně omezovat. V případě, že se budete zbavovat i dokumentů, v nichž jsou uchovaná nejrůznější citlivá data, měli byste dokumenty skartovat.

Jak zlikvidovat odpad, který nechcete?

Při každém vyklízení se objeví doslova hromada odpadu, kterého se musíme nějakým způsobem zbavit. Někdy je odpadu tolik, že se jej zbavíte bez obtíží sami, jindy je potřeba nechat si přistavit kontejner. U tohoto způsobu vyklízení musíte zajistit prostor, na kterém bude kontejner postaven.